Odzysk energii

Niższe zużycie energii cieplnej i elektrycznej w suszarniach.

Instalacje poprawiające efektywność energetyczną.


Projektujemy i dostarczamy instalacje odzyskujące energię cieplną m.in. w suszarniach oraz w systemach grzewczych. Nasze rozwiązania oparte są na regeneratorach obrotowych, rekuperatorach i pompach ciepła, recyrkulacji ciepła w obrębie procesu, poprawie sprawności spalania gazów w palnikach gazowych, czy odpowiednim prowadzeniu procesów cieplnych.
Specjalizujemy się w odzysku ciepła i filtrowaniu powietrza procesowego w różnego rodzaju suszarniach oraz systemach grzewczych.
Oferujemy do suszarni wysoko-sprawne nagrzewnice powietrzno- gazowe i gazowe, uzupełniane o odzysk ciepła ze spalin w kilkustopniowym procesie, aż do kondensacji pary.
Ofertę uzupełniamy o analizy parametrów pracy suszarń w zakresie oporów przepływu powietrza procesowego i spalin. Dobieramy i dostarczamy wysoko-sprawne wentylatory, projektujemy i dostarczamy układy kanałów oraz nagrzewnic obniżających zużycie energii elektrycznej.

Skontaktuj się z nami - sprawdzimy każde zapytanie.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.