W zakresie automatyki przemysłowej zrealizowaliśmy bardzo rożne projekty. Były to m.in. ciągi produkcyjne z kilkoma stanowiskami produkcyjnymi, o znacznych wydajnościach; instalacje w skład których wchodziło po kilkadziesiąt napędów i różnych czujników; czy instalacje z panelami HMI o przekątnych ponad 15″, jak i wiele innych ciekawych projektów.
Nasze realizacje znajdziesz m.in. w firmach takich jak: TOYOTA, FAURECIA, PARKER, WHIRPOOL, VOLVO, CERSANIT, WOSANA, TENZI, ELECTROLUX, SELENA, EBS INKJET, HELIO, MEGARON, UTC AREOSPACE SYSTEM, HAMILTON i w wielu innych znanych firmach.
Poniżej prezentujemy kilka wybranych zdjęć z realizacji:
Modernizacja oprogramowania polegała na zastąpieniu dotychczasowego sterownia, łącznie z wymianą sterownika i panelu HMI na nowe. Program został napisany na sterownik SIEMENSA.
PREFABRYKACJA SZAF NAPIĘCIOWYCH i STEROWNICZYCH w systememi SIMENS SIVACON.
Całość wykonana w oparciu o dostarczoną dokumentację.
Urządzenia do filtrowania, podłączone do przemysłowej wentylacji, wykonane dla firmy PATRON:
Urządzenie do pasteryzacji piwa/ pasteryzator:
Projekt szaf sterowniczych i siłowych do suszarni zboża. W zakres prac wchodził projekt i dobór podzespołów. Realizowany był również rozruch urządzenia. Proces wymagał utrzymania zadanej temperatury na wlocie suszarni (regulator PID). Sterowanie realizowane na podstawie sygnałów zwrotnych z czujników PT100. Realizacja procesów automatycznych jak zasyp i wysyp zboża, praca ciągła z uzupełnianiem zboża… Oprogramowanie i uruchomienie monitoringu temperatur zboża magazynowanego w silosach. Realizacja funkcji alarmowych w przypadku przekroczenia temperatur w suszarni i silosach. Sterowanie i obwody zrealizowane na układach Eaton. Sterowanie napędów po SmartWire-DT
Realizacja obejmowała wykonie kompletnego układu sterowania do pomp ciepła i palnika gazowego.
Realizacja obejmowała wykonie kompletnego układu sterowania do modernizowanej suszarni ziół. W ramach projektu wykonano kompletna dokumentację i sprefabrykowano szafy sterownicze. Wykonano również program sterujący praca poszczególnych napędów. Układ dostarczania ciepła do jednej z komór suszących, obejmował sterowanie pracą równoczesną: palników gazowych, pompy ciepła, regeneratora obrotowego, zespołów wentylatorów. Część urządzeń realizowała algorytmy z wykorzystaniem różnych typów regulatorów PID. Układ wyposażony w szereg czujników mierzących warunki klimatyczne w komorze i sterujące praca suszarni.
W zakresie projektu było wykonanie układu sterowania do istniejącej stacji CIP wykorzystywanej w zakładzie produkcji napojów.
Układ sterowania obejmował wykonanie obwodów:
Projekt obejmował wykonanie układu sterowania, do linii transportującej, przesiewającej i potakującej ziemie. Układ wykonany o klasyczne układy sterowania.
W ramach realizacji wykonano na zlecenie prefabrykację kilku szaf sterowniczych i zasilających wentylację w szpitalu wojewódzkim. Prefabrykacja obejmowała montaż mechaniczny, położenie przewodów, pełne oznaczenie przewodów i elementów aparatury.
Prace wykonane w ramach zlecenia, obejmowały wykonanie kompletnego układu sterowania jednostką kogeneracji gazowej. Układ ten w zależności od obciążenia sieci odbiorczej, generował odpowiedni poziom energii elektrycznej.
W ramach realizacji wykonano kompletny układ sterowania pracą obiektu typu suszarnia do zboża. Realizacja obejmowała wykonanie projektu, programu i prefabrykacji szafy oraz jej rozruch. Funkcjonalność obejmowała między innymi wykonanie monitoringu temperatury zboża i jego kontroli, zestawów pracy ułatwiających wykonywanie najczęściej realizowanych funkcji, monitorowanie poziomu zboża w zbiornikach.
Szafę sterowniczą zaprojektowano i wykonano do wielkolaboratoryjnej suszarni przeznaczonej do przeprowadzania pomiarów sprawności energetycznej procesów suszenia z wykorzystaniem pompy ciepła. Układ sterowania ma za zadanie sterować praca pompy, centralą wentylacyjną i komorą suszarni. W celu zapewnienia dokładności pomiarów i sterowania, całe urządzenie wyposażone jest w szereg przetworników: temperatury, ciśnienia, różnicowych ciśnienia, przepływomierzy powietrza i czynników roboczych. Rejestrowane są również parametry pracy poszczególnych napędów zainstalowanych w układzie. Sterownik dokonuje stosownych obliczeń i z wykorzystaniem SCADY archiwizuje wszystkie parametry pracy urządzenia.
Szafę sterowniczą wykonano do urządzenia wykrawającego detale z blachy stalowej. Obwody bezpieczeństwa chroniące dostępu do strefy bezpieczeństwa wykonano na bazie przekaźników bezpieczeństwa firmy SICK. Pracą urządzenia sterował sterownik PLC SIEMENS S7-1200.
W ramach realizacji wykonano prostą szafkę sterowniczą, do kontroli pracy rolotoków i siłowników pneumatycznych przepychających opakowania miedzy rolotokami.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Dowiedz się więcejZgoda