Modernizacja układu sterowania instalacji nawiewowo-wyciągowej z odzyskiem energii

Jeden z czołowych producentów suszu warzywnego, zdecydował się na modernizację swoich dwóch suszarni. Ich głównym celem było zmodernizowanie układów dostarczania ciepła i odzysku energii wg technologii opatentowanej przez Drying Process Sp. z o.o.. Celem było zapewnić pełną kontrole, monitorowanie i zdalny dostęp do danych o zużyciu mediów oraz zapewnić wysoki poziom autonomizacji, minimalizując ingerencję operatora.

Rozwiązanie: W ramach podwykonawstwa dla Drying Process Sp. z o.o. , dostarczyliśmy kompleksowe rozwiązanie układu sterowania dla zmodernizowanej suszarni. Nasze działania obejmowały zaprojektowanie pełnego układu sterowania, wykonanie szaf głównych oraz crossowych jak również całości tras kablowych. Stworzyliśmy również dashboard, który umożliwia zdalny dostęp do panelu sterującego suszarnią oraz prezentuje pełne dane dotyczące zużycia mediów, takich jak energia elektryczna i para wodna. Cały układ sterował kilkoma wentylatorami o średnicach do 1400mm i miał łączną moc ok. 200kW oraz kilka MW w instalacji grzewczej parowej. Nasze rozwiązanie oparte było na sterownikach dostarczonych przez firmę Siemens oraz falownikach Invertek, co zapewniło nie tylko wysoką jakość, ale także niezawodność i stabilność działania układu sterowania.

Wynik: Nasza bliska współpraca z Drying Process przyniosła dla klienta liczne korzyści. Pełne monitorowanie zużycia mediów, wysoki poziom autonomizacji, kompleksowa kontrola procesu suszenia oraz wsparcie techniczne podczas sezonu suszarniczego przyczyniły się do wzrostu wydajności o ok 30% a efektywności o aż ok. 40% co przy obecnych tendencjach rynkowych jest bardzo atrakcyjną wartością. Jako podwykonawca dla Drying Process, byliśmy dumni z udziału w realizacji tego projektu i z dostarczenia rozwiązania, które spełniło oczekiwania naszego klienta.